Noslēdzies Ventspils jauniešu īsfilmu festivāls 2016

Noslēgusies Ventspils jauniešu īsfilmu festivāla skate, kas notika trešdien, 15.jūnijā, plkst. 15:00 "Kino Rio" mazajā zālē. Pēc noslēguma skates turpat "Kino Rio" notika apbalvošanas ceremonija. 

Pēc žūrijas vērtējuma par uzvarētājiem kļuva īsfilmas: 

1. vieta "Vai nauda dzīvē ir svarīgākais?", filmas autors Tomass Bakēvics (18), Ventspils.
2. vieta "Say NO to bullying", filmas autors Gustavs Lociks (20), Liepāja
3. vieta "Es nekur neesmu pazudis", filmas autors Gints Sprēdis (17), Tukums

"Noskatoties visas iesniegtās īsfilmas, patiesi varēja sajust, ka jaunieši ir centušies un iedziļinājušies savu daiļdarbu izvirzītajās problēmās, kā arī veiksmīgi un radoši šīs problēmas atrisinājuši. Arī vērtēt īsfilmas nebija viegls darbs, bet tomēr vienoties par pirmajām trim vietām žūrijai nesagādāja grūtības, favorīti visiem bija līdzīgi. Lai arī šogad festivālam pieteicās 12 īsfilmas, ceru, ka nākotnes festivālos īsfilmu skaits būs dubultā. Visus tos, kas netika uz pašu noslēguma skati, aicinu doties otrdien, 21.jūnijā, plkst. 19:30 uz Ventspils Jauniešu māju, kur būs iespēja noskatīties visas festivāla īsfilmas vēlreiz!", ar savām izjūtām par aizvadīto Ventspils Jauniešu īsfilmu festivālu dalās, žūrijas dalībniece Ventspils Jauniešu domes, projektu koordinātore Helēna Koha. 

Uzvarētāja Tomasa Bakēvica komentārs:"Pats diemžēl nevarēju ierasties uz pašu festivālu, jo intensīvi trenējos nākamajai šorttreka sezonai, bet, uzzinot rezultātus, biju ļoti patīkami pārsteigts un pozitīvi uzlādēts visu atlikušo dienu. Paldies organizatoriem par iespēju piedalīties un augsto novērtējumu! Šobrīd nedomāju apstāties, man ir daudz idejas, kuras vēlos realizēt, bet, lai to darītu kvalitatīvi un nodotu savu vēstījumu cilvēkiem, nepieciešams ieguldīt ļoti daudz laika. Pēdējo pus gadu strādāju pie savas īsfilmas, kuru plānoju drīz pabeigt un ceru arī iesniegt citos īsfilmu festivālos. Piedalīšos ''2ANNAS festivālā un viens no maniem nākotnes mērķiem ir piedalīties arī starptautiska mēroga filmu festivālos. Kā jau minēju, šobrīd galveno uzmanību veltu savai izaugsmei sportā, vēlos kvalificēties Olimpiskajām spēlēm, bet apzinos, ka sportista karjera nav mūžīga, tāpēc noteikti turpināšu attīstīt savas prasmes kino jomā, kā arī nākotnē vēlos iegūt specifisku kino mākslas izglītību, jo uzskatu, ka jebkuram māksliniekam vajadzīgs teorētisko zināšanu segums, lai kļūtu par vērā ņemamu personību."
 
Jau informējām, ka festivāls norisinājās no šā gada aprīļa līdz pat jūnijam. Dalībniekiem, veidojot īsfilmu, bija jāatspoguļo kāda esoša problēma pilsētā, sabiedrībā vai vidē un radoši jāparāda tās iespējamais risinājums. 
Festivālam tikai iesniegtas kopumā 12 īsfilmas, kuru tēmas jaunieši ir izvēlējušies dažādas, piemēram, par apkārtējo cilvēku attieksmi, par  jauniešu mobilo ierīču atkarībām, kā arī tika parādīti radoši veidi, kā šīs problēmas risināt. Arī dalībnieki bija tikpat dažādi, cik iesniegtās īsfilmas, jo piedalās jaunieši ne tikai no Ventspils, bet arī no Liepājas, Dundagas, Puzes un Tukuma.

Filmas vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Ventspils Digitālā centra speciālisti, Ventspils Jauniešu domes aktīvisti. Tika vērtētas īsfilmas atbilstība nolikumā noteiktajai tematikai, tehniskais izpildījums, aktierspēle, scenārijs un režija. Festivālu organizēja biedrība “Ventspils Jauniešu dome” sadarbībā ar pašvaldības iestādi “Ventspils Digitālais centrs”.

Tiem kam nebija iespēja vērot noslēguma skati, īsfilmas būs iespēja noskatīties otrdien, 21. jūnijā, plkst. 19:30 Ventspils Jauniešu māja.