Atskats par biedrības homo ecos: organizēto Zero waste akadēmiju

Šogad no 25.augusta līdz 26. oktobrim notika homo ecos: zero waste akadēmija, kura sastāvēja no pieciem lekciju cikliem – samazini, lieto atkārtoti, salabo, pārveido un šķiro. 

Zero Waste akadēmijā tika pulcēti pašvaldību un biedrību pārstāvji un lokālu kopienu aktīvisti.

Katrā nodarbībā izglītojošus, iedvesmojošus stāstījumus sniedza nozares profesionāļi. Iepazinām un apguvām vietējos un ārvalstu piemērus un uzņēmēju, aktīvistu pieredzes stāstus. Kā arī darbojamies praktiski lai kopā meklētu risinājumus un iespējas īstenot dažādas iniciatīvas vietējā līmenī.

Zero Waste (latviski – nulles atkritumi) kustība ir radusies pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un tās vīzija ir pasaule bez atkritumiem. Mainot savus ikdienas ieradumus  –  labojot, pārveidojot, lietojot vēlreiz un šķirojot pārstrādei – mēs būtiski varam samazināt poligonā nonākošo atkritumu kalnus.

Iedvesmojoties no homo ecos: zero waste akadēmijas arī Ventspils Jauniešu mājā radās radošo darbnīcu un zero waste nodarbības. Šajās nodarbībās jaunieši veido praktiskas lietas, kuras noder ikdienā un kuras ir videi draudzīgas un zaļas. Radošo darbnīcu ietvaros tapa tējas krūžu paliktņi, bišu vaska drāniņas un zaļais dārziņš, kuram tika izmantotas iepriekš lietotas stikla burkas. 

Zero waste radošās darbnīcas un idejas tiks attīstīta arī turpmāk, izstrādājot šķirošanas punktu jauniešu mājā, realizējot mantu mītavu, kā arī turpinot iepazīstināt jauniešus ar Zero waste ideju un pamatvērtībā. Jo tiešā sarunu un piemēru veidā ir iespējams jauniešos radīt vēlmi arī savā ikdienā ko mainīt. Jo pirmais un vissvarīgākais solis, lai ko mainītu ir pārdomāta rīcība un ikdienas iepirkumu samazināšana!

Lai iedvesmotos un apgūtu veidus, kā savā ikdienā ko mainītu, var ieskatīties biedrības homo ecos: zero waste akadēmijas informatīvajos video sižetos: http://ej.uz/gnqr