Kas ir Eiropas Brīvprātīgais darbs?

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir (European voluntary service) Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus + „Jaunatne darbībā" apakšprogramma, kuru Latvijā koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).

Tās ietvaros jaunietim vecumā no 17 – 30 gadiem ir iespēja izmainīt savas dzīves ritmu, brīvprātīgi strādājot 2 līdz 12 mēnešus kādā no Eiropas Savienības vai citām pasaules valstīm, iepazīstot tās kultūru, iedzīvotājus un dzīves veidu.
Eiropas Brīvprātīgā darba projektos var doties jaunieši ar īpašām vajadzībām vai ierobežotām iespējām. Tāpat ir iespējams doties grupas EBD ar vismaz 10 dalībnieku grupu un veikt brīvprātīgā darba aktivitāti sākot no 2 nedēļām līdz pat 2 mēnešiem.

Iesaistoties EBD, brīvprātīgais nenopelnīs naudu, bet programma "Erasmus+” segs brīvprātīgā uzturēšanās izdevumus, apdrošināšanu, valodas kursus, vīzas izmaksas un citas izmaksas, kā arī noteiktā apmērā tiek apmaksāti brīvprātīgā ceļa izdevumi uz projekta vietu un atpakaļ (organizācijas var lūgt brīvprātīgajam iespējamu ieguldījumu ceļa izmaksu segšanā). Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas Brīvprātīgais darbs notiek.

Ko Eiropas Brīvprātīgajā darba var darīt?

Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tēmas ir ļoti dažādas – jaunatnes informācija un politika, pilsoniskā aktivitāte, sociālā aprūpe un iekļaušana, vide, neformālās izglītības programmas, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, mediji, kultūra un radošums, attīstības sadarbība un citas.

Kā iesaistīties Eiropas brīvprātīgajā darbā?

1. solis – izvēlies, kādā jomā Tu vēlētos būt brīvprātīgais.
2. solis – ielūkojies JSPA interneta mājas lapā http://www.jaunatne.gov.lv/, īpaši rūpīgi izpēti sadaļu „Eiropas brīvprātīgais darbs" un „Akreditētās nosūtītāj-organizācijas".
3. solis – sazinies ar kādu no nosūtītājorganizācijām vai ar JSPA palīdzību, vai personīgi pa e-pastu vai tālruni, uzdodot visus sevi interesējošos jautājumus.
4. solis – seko tālākajām instrukcijām no organizācijas un JSPA puses!

Kopš 2014. gada biedrība Ventspils Jauniešu dome ir aktīva akreditēta "Eiropas brīvprātīgā darba" nosūtītājorganizācija, uzņēmējorganizācija un arī koordinējošā organizācija. Ja ir interese izmantot šo iespēju, sazinies ar mums!