Līderība

Ne visi piedzimst par līderiem un tas arī nav vajadzīgs. Tomēr daudziem līdera spējas ir un tām tikai jāļauj izlauzties uz āru, lai kļūtu par līderiem. Kāpēc jākļūst par līderiem? Pat ja ne citu labā, tad vismaz katrs pats savā labā var kļūt par līderi – par līderi pats savai dzīvei, lai to nodzīvotu dzīvi un nebūtu jānožēlo garām palaistās iespējas un izaicinājumi.

Mēs ticam, ka ikvienam jābūt savas dzīves līderim. Izpildot šo ne pavisam vieglo uzdevumu, ir iespēja kļūt par līderi citiem un vadīt tos pa dažādiem dzīves ceļiem un situācijām.

Līderība ir iniciatīvas uzņemšanās, atbildības uzņemšanās un pārējo iesaistīšana komandā. Lai iegūtu līdera prasmes, dažiem atliek vien piedzimt uz šīs planētas, bet citiem tas var prasīt kādu laiciņu un pūles.

Sava viedokļa formulēšana, pārliecinoša publiskā runa, komandas darbs un radošums ir daži līderības elementi. Īstas līdera spējas var iegūt tikai praktiski darbojoties, kā arī sadarbojoties ar dzīviem cilvēkiem un izmantojot iespējas pat neikdienišķās situācijās.

Esi savas dzīves līderis!

 

Iepazīsties ar mūsu pieredzi brošūrā "Estonian-Latvian Youth Friendship Story"!